Výuka

Příprava celostního terapeuta

Uzdrav svůj život a poznej sílu a dary celostní medicíny!
Poznejte a naučte se tradiční evropské terapeutické metody celostní medicíny.

Informace o kurzech pro rok 2020 zde

Søren vede každého z nás zpět do našeho nitra. Pomáhá nám nalézt skryté talenty, vnitřní esenci, vyléčit skrytá zranění a uvolnit napětí, která si nevědomky držíme v těle. Abychom však mohli projít touto proměnou, musíme se vzdát našich představ o sobě.

Spolu se svou ženou Pavlínou, předává Søren posvátné starověké učení celostní medicíny, která byla poprvé vědecky popsána již 500 př. n.l. řeckým lékařem Hippokratem.

Příprava celostního terapeuta s vlastní praxí v tělesném, duševním a sexuálním léčením

Nabízíme vám dvouletý výcvik, který Vás připraví na otevření Vaší vlastní praxe. Budete pracovat s hovorovou a dotekovou terapií (kombinace psychodynamické psychoterapie a emočního doteku) což je tradiční léčebná metoda, kterou využívali léčitelé v Evropě, jak zdokumentoval Hippokratés.

Díky sebepoznávacímu procesu, který trvá po celou dobu výcviku, ovládnutím jedinečných, silných technik a terapeutických prostředků, nabudete schopnost pomoci druhým i tam, kde moderní lékařství nebylo dostatečné.

První část obsahuje psychickou přípravu a vzájemný výcvik. V druhém roce pak zahájíme terapeutickou práci s klienty pod vedením (vstup do druhé části výcviku je podmíněn kvalifikací na konci té první). Pokud prokážete zvládnutí technik a dostatečné porozumění při použití v praxi a uvidíme, že klientům pomáháte, bude nám velikou ctí udělit vám diplom.

Diplom doloží vaše vlohy a úroveň vašich schopností, abyste si mohli začít svou vlastní praxi pod dohledem jako terapeut asistent.

Kurzy zahrnují

  • Výcvik v sebeuvědomění a životní filozofii – porozumění sobě sama na úrovni těla, mysli, ducha a sexuality
  • Výcvik v rozhovorové terapii – jak zpracovat a vstřebat emoční náplň, jak pracovat s problémy a traumaty
  • Výcvik v dotekové terapii – jak chápat tělo a pracovat s fyzickými, emočními a sexuálními problémy
  • Výcvik v sexuologii – jak pracovat se sexualitou a přistupovat k sexuálním problémům, partnerská a vztahová terapie

O lektorech

Janu Søren Ventegodt

S autorstvím více než 250ti vědeckých článků na téma kvalita života a léčení a osmi učebnic o podloženém, celostním léčitelství, je Soren Ventegodt vedoucím vědcem v 2500
let staré tradici Evropské celostní terapie.

Soren Ventegodt vyučuje  a vede studenty v celostní medicíně již po dvě desetiletí. Má třicet let zkušeností jako terapeut. Díky lékařskému studiu, se postavil do vedení Vědeckého výzkumného centra o kvalitě života na lékařské univerzitě v Kodani od počátku v roce 1990. Vedl také Severský Kampus kolegia  univerzity v Grazu, který uděluje Evropský vědecký magistrát v alternativním, psychosociálním a doplňkovém lékařství (2006-2008).

Pavlína Kordová

Pavlína je bytostnou psychoterapeutkou a zkušenou terapeutkou v práci s tělem. Je také Sørenova partnerka a spolu učitelka na mnoha kurzech. Vede terapie v Meditačním centru ve Švédsku. Tím, že vnáší ženský pohled do svého učení, probouzí starou léčitelskou tradici k životu. Pavlína má silnou intuici a dar vidění skrze lidské problémy a porozumění jejich příčinám.